Každý desátý člověk v České republice žije se zdravotním postižením.

Zklidněte citlivou pleť s pomocí přírody

5. 4. 2014

Pokožka tvoří bariéru s okolním prostředím, je zodpovědná za odolnost vůči bakteriím a v neposlední řadě udržuje vlhkost kůže jako celku. Při porušené bariérové funkci kůže může vlhkost z pleti snadno unikat. To oslabuje přirozenou ochrannou schopnost kůže a může vést k tomu, že se pokožka stává suchou a náchylnou k přecitlivělosti. Přecitlivělost je výsledkem nerovnováhy zasahující do zdravého vývoje pokožky, což může vést k podráždění. Často je přecitlivělost vrozená, ale může být také provokována vnějšími faktory jako například extrémními teplotami a znečištěním životního prostředí

Zklidněte citlivou pleť s pomocí přírody

Pravidla péče o atopickou a velmi citlivou pokožku

Weleda vyvinula novou řadu péče o pleť určenou speciálně pro pokožku, která je přecitlivělá či náchylná k atopii a dermatitidě. Vybrané přírodní látky jako výtažky z proskurníku lékařského v BIO kvalitě a violky trojbarevné mají zklidňující účinek na pokožku a vytváří na ní ochrannou vrstvu. Výživný BIO kokosový a BIO sezamový olej podporují přirozenou ochrannou bariéru pokožky, poskytují intenzivní péči, zmírňují svědění a podráždění.

Kromě používání nové zklidňující péče Weleda s proskurníkem lékařským mohou ke zmírnění příznaků pomoci některé zásady pro péči o pleť a tělo. Pozornost je vhodné věnovat i oblečení, obecné péči a vlivu stravy.

Nová řada péče o velmi citlivou a atopickou pleť od Weledy byla speciálně navržena tak, aby povzbuzovala a posilovala přirozené schopnosti pokožky, zatímco výtažek z proskurníku lékařského napomáhá udržet její přirozenou rovnováhu.

Jemný účinek proskurníku lékařského

Botanický název proskurníku lékařského Althaea officinalis je odvozen z řeckého „ Altheeis„, což znamená „léčivý„. Jeho léčivé schopnosti jsou známé již od starověku. Rostliny tohoto druhu používané Weledou pochází z BIO pěstitelství v Německu a splňují přísná kritéria pro udělení označení BIO.

Proskurník lékařský ovlivňuje nervová a smyslová zakončení v pokožce (epidermis). Díky svým zklidňujícím schopnostem mírní podráždění a chrání přecitlivělou pokožku či pokožku náchylnou k atopii a dermatitidě. Zvláště účinné jsou polysacharidy v jeho kořenech, které v kombinaci s vodou tvoří přírodní gel neboli sliz. Tento sliz zvlhčuje, zmírňuje podráždění a zahaluje pleť do ochranné vrstvy. Přecitlivělá pokožka je tak zklidněná a chráněná proti dráždivým faktorům vnějšího prostředí, což podporuje její zdravý vývoj.

Kosmetické přípravky Weleda jsou vyrobeny pouze z nejčistších dostupných přírodních surovin a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE.

Zklidňující péče Weleda pro velmi citlivou pleť:

  • podporuje přirozené funkce pokožky
  • zklidňuje, zjemňuje a hydratuje pokožku
  • obsahuje výtažek z proskurníku lékařského v BIO kvalitě
  • bez parfemace
  • vhodné pro děti od prvního dne života, i pro dospělé s velmi citlivou pokožkou
  • neobsahuje žádné syntetické konzervační látky, barviva, parfemace, ani látky vyráběné z ropy

O Weledě

Počátky značky Weleda sahají až do roku 1921, kdy tři nadšenci založili zařízení pro výzkum a studium antroposofické medicíny, kterou dnes známe jako celostně působící léčiva stimulující organismus, aby se vyléčil sám. Od přírodních léčiv byl už jen krůček k péči o krásu, založené na výtažcích z rostlin. V současnosti Weleda nabízí více než 120 přírodních kosmetických produktů pro péči o vlasy, tělo, pleť, kojeneckou a dětskou pokožku. Weleda dodržuje nejvyšší standardy kvality a udržitelné přírodní zdroje. Léčivé rostliny pěstuje ve vlastních zahradách a ve svých laboratořích je také zpracovává. Klade důraz na ekologii, zodpovědnost a její obchodní aktivity jdou vždy v souladu s přírodou.

www.weleda.cz
Weleda

Weleda

Weleda nabízí v současnosti více než 120 přírodních kosmetických produktů pro péči o vlasy, tělo, pleť, kojeneckou a dětskou pokožku. Weleda dodržuje nejvyšší standardy kvality a udržitelné přírodní zdroje. Léčivé rostliny pěstuje ve vlastních zahradách a ve svých laboratořích je také zpracovává. Klade důraz na ekologii, zodpovědnost a její obchodní aktivity jdou vždy v souladu s přírodou.

www.weleda.cz

Naši partneři:

HelpnetGreen Doors Fokus Praha Časopis Vozíčkář Časopis Vozka Časopis Psychologie Dnes Bayer

Spolek Dobré místo, z.s.© 2011-2018 Lidé mezi lidmiZdravotně-sociální portál |