Každý desátý člověk v České republice žije se zdravotním postižením.

Paní Veronika si pobyt v Azylovém domě ČČK pochvaluje

12. 12. 2017

Rodilá Slovenka paní Veronika pobývá v současné době v Azylovém domě pro matky s dětmi, který má své sídlo přímo ve středisku Oblastního spolku Českého červeného kříže v Kladně. Bydlí tady se dvěma malými dětmi, pětiletým synem a tříletou dcerou už rok. Řádná délka pobytu v tomto sociálním zařízení je přitom půl roku. Především díky ředitelce Oblastní rady ČČK paní Stanislavě Klicmanové jí byla tato doba o další půlrok prodloužena. Navíc si paní Veronika zatím na pobyt v azyláku připlácela z částky své mateřské dovolené a nespoléhala na finanční pomoc kladenského Úřadu práce. Nyní ji však mateřská dovolená již skončila a musí již pomoci úřadu práce využívat. „Na kladenském pracáku jsem řádně evidována a snažím se sehnat si nějaké zaměstnání. Je mi jasné, že pomoc ČČK nebude trvat věčně a nerada bych se octla i s dětmi na ulici. Nějaká zaměstnání mi na pracovním úřadu již nabízeli. Jednalo se vždy o práce ve směnném provozu a takové kvůli svým dětem nemohu vykonávat. Věřím však, že vhodné zaměstnání se mi nalézt podaří,“ vysvětluje paní Veronika.

Paní Veronika si pobyt v Azylovém domě ČČK pochvaluje

Dětem se tu líbí

V Azylovém domě je velmi spokojena. „Bydlí nás tady celkem šest maminek s malými dětmi. Každá máme svůj samostatný velmi dobře zařízený pokoj včetně televize a ledničky. S ostatními maminkami a jejich dětmi vycházíme dobře. Je tu i skvělý personál, včetně ředitelky paní Klicmanové, která dokáže vše zařídit a pro svou práci vyloženě žije. Také sociální pracovnice Lenka je velmi hodná a vstřícná. S dětmi si hraje, maluje a v případě potřeby je vždy ochotna je i pohlídat,“ pochvaluje si paní Veronika.

O maminky s dětmi je v Azylovém domě ČČK Kladno velmi dobře postaráno po všech stránkách. Mají vlastní pokoje, společnou kuchyňku se sporákem i mikrovlnou troubou, společné sociální zařízení, kulturní místnost a dokonce i zahradu dobře vybavenou pro děti. Ty tam mají k dispozici pískoviště, trampolínu, prolézačky i nafukovací bazén. Jejich maminky na ně dostávají zdarma oblečení i hračky.

Text Luboš Hora-Kladno

Naši partneři:

HelpnetGreen Doors Fokus Praha Časopis Vozíčkář Časopis Vozka Časopis Psychologie Dnes Bayer

Spolek Dobré místo, z.s.© 2011-2018 Lidé mezi lidmiZdravotně-sociální portál |