Každý desátý člověk v České republice žije se zdravotním postižením.

Masážní olej s arnikou od Weledy slaví 90. výročí

27. 10. 2013

Masážní olej s arnikou je dnes stejně populární, jako byl před devadesáti lety právě díky svým výjimečným vlastnostem. Weleda, přední světový výrobce celostní přírodní kosmetiky a léčiv, vytvořila masážní olej s arnikou pro masáž poskytující celkový pocit fyzické síly.

Masážní olej s arnikou od Weledy slaví 90. výročíMasážní olej s arnikou - Weleda

Prohřívá a posiluje tkáň, odstraňuje svalové napětí a ztuhlost.

Díky svému složení pozitivně působí na funkce pokožky i celého pohybového aparátu. Zabezpečuje pružnost pokožky a podkožního svalstva, navozuje pocit příjemného tepla. Podporuje přirozené funkce pokožky.

Receptura masážního oleje tvoří kromě klíčové rostliny arniky (arnica Montana) olej ze semen slunečnice, olivový olej a extrakt z březových listů, které podporují přirozené funkce pleti, uvolňují, tonizují a navozují pocit lehkosti. Vůně rozmarýnu a levandule zklidňuje tělo i ducha.

Tento produkt, vytvořený v roce 1923, je jedním z nejstarších produktů Weledy a zároveň jedním z nejprodávanějších výrobků po celém světě. Jeho výjimečné relaxační účinky a schopnost prohřívat svaly je ověřená generacemi profesionálních sportovců, fyzioterapeutů a vyhledávaná všemi, kdo vedou aktivní životní styl.

Arnica Montana je obdivuhodná bylina, která je používána již po staletí na zhmožděniny a výrony.
Vytrvalá bylina se žlutými květy, která roste na loukách, vřesovištích a lesních světlinách od podhůří po subalpínský stupeň, vždy na kyselé půdě. K léčebným účelům se odedávna používá tinktura z jejích květů.
Má hojivé a otoky zmírňující účinky při tupých poraněních (modřiny, výrony, poranění kloubů, svalů a šlach). Arnika používaná v produktech Weleda pochází z kontrolovaného ekologického pěstitelství v Hesensku, Německo a ze zahrad v bavorském Fichtelbirge.

Při použití ve formě masážního oleje pomáhá arnika prohřívat ztuhlé a unavené svaly a tím napomáhá jejich relaxaci.

Masážní olej s arnikou má mnohostranné využití:

  • Působí jako prevence vzniku křečových žil
  • Lze jej použít i jako ideální přísadu do hřejivé lázně
  • Využívají jej profesionální i amatérští sportovci k masážím

Arnika je obsažená i v přípravcích Weledy na drobná poranění.
Působí dobře na zavřená poranění - kontuze, zhmožděniny, hematomy, hojení jizev. Mírní bolest, vznik otoků, urychluje hojení. Regeneruje bolestivé svaly a šlachy.
Dobře se osvědčil i Měsíček lékařský, a to na drobná otevřená poranění - oděrky, škrábance, puchýře, trhliny, špatně se hojící poranění. Má hojivé, desinfekční, protizánětlivé, regenerační a zklidňující účinky.

Produkty jsou ve formě tinktury, gelu a masti:
Obecně při použití je tinktura vhodná na obklady. Gel je nemastný, vhodný jako 1.pomoc, chladivý (před použitím možno dát do chladničky).
Mast je určena na následné doléčovaní postižených ploch.

Ideální jako přípravky domácí lékárničky pro celou rodinu!

Výhody přípravků Weleda

  • Ekologický původ rostlinných extraktů.
  • Žádné syntetické konzervanty.
  • Žádné suroviny z minerálních olejů.
  • Jednoduché receptury s minimem složek (alkohol, glycerin, xantan, lanolin, včelí vosk).
  • Dostupnost v lékárnách bez receptu.

O Weledě

Počátky značky Weleda sahají až do roku 1921, kdy tři nadšenci založili zařízení pro výzkum a studium antroposofické medicíny, kterou dnes známe jako celostně působící léčiva stimulující organismus, aby se vyléčil sám. Od přírodních léčiv byl už jen krůček k péči o krásu, založené na výtažcích z rostlin. V současnosti Weleda nabízí na 120 přírodních kosmetických produktů pro péči o vlasy, tělo, pleť, kojeneckou a dětskou pokožku. Weleda dodržuje nejvyšší standardy kvality a udržitelné přírodní zdroje. Léčivé rostliny pěstuje ve vlastních zahradách a ve svých laboratořích je také zpracovává. Klade důraz na ekologii, zodpovědnost a její obchodní aktivity jdou vždy v souladu s přírodou.

Kosmetické přípravky Weleda jsou vyrobeny pouze z nejčistších dostupných přírodních surovin a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Více informací na www.natrue.org

K dostání v lékárnách, dm drogeriích, v síti Klubových prodejen Weleda a u dalších vybraných prodejců. (seznam prodejen i e-shop najdete na www.weleda.cz )

Weleda v souladu s člověkem i přírodou www.weleda.cz

Naši partneři:

HelpnetGreen Doors Fokus Praha Časopis Vozíčkář Časopis Vozka Časopis Psychologie Dnes Bayer

Spolek Dobré místo, z.s.© 2011-2018 Lidé mezi lidmiZdravotně-sociální portál |