Každý desátý člověk v České republice žije se zdravotním postižením.

Aktivní senior Jiří Škvára

27. 4. 2017

Začátkem dubna letošního roku oslavil Jiří Škvára 70. narozeniny. Bývalý vrcholový fotbalista si krátce za tým SONP Kladno zahrál v minulosti i nejvyšší fotbalovou soutěž v letech 1965 a 1969-1970. Ve 2. lize nastupoval stabilně nejčastěji na místě levého obránce až do roku 1980.

Aktivní senior Jiří Škvára   Jiří Škvára

Za Kladno nastoupil v 569 zápasech, ve kterých nastřílel 32 branek. Později se dlouhá léta věnoval v kladenském oddíle trenérské činnosti především u mládeže. Více než pět let je již v důchodu. Přesto stále pracuje na plný úvazek jako pojišťovací poradce ve firmě GENERALI. Pan Škvára ale také stále i ve svém důchodovém věku aktivně sportuje, třebaže už ne samozřejmě na vrcholové úrovni jako v mládí.

,,Naštěstí nemám žádné zdravotní problémy, ani následky z poměrně dlouhé fotbalové kariéry. Tak proč se nepohybovat a nevěnovat sportu aspoň rekreačně. Nedělám už sice trenéra u mládeže jako před lety, ale rád se projedu na kole, nejčastěji se svou vnučkou,“ uvádí pan Škvára. Na chatě, kam pravidelně v sezoně jezdí, má pinpongový stůl a rád si zahraje stolní tenis nejen se členy rodiny a příbuznými, ale dokonce u sebe pořádá turnaje v rámci celé chatařské osady.

Text i foto: Luboš Hora-Kladno

Naši partneři:

HelpnetGreen Doors Fokus Praha Časopis Vozíčkář Časopis Vozka Časopis Psychologie Dnes Bayer

Spolek Dobré místo, z.s.© 2011-2018 Lidé mezi lidmiZdravotně-sociální portál |