Každý desátý člověk v České republice žije se zdravotním postižením.

Vzdělávání seniorů na Vysočině pokračuje

14. 8. 2012

Úspěšný projekt vzdělávání seniorů v rámci University třetího věku na Vysočině pokračuje. Kraj Vysočina ve spolupráci s Vysokou školou polytechnickou Jihlava organizují toto vzdělávání již druhým rokem v Domově pro seniory Velké Meziříčí a prvním rokem v Domově pro seniory Pelhřimov. Jedinečnost těchto kurzů spočívá v tom, že jsou určeny pro uživatele domovů pro seniory a domovů pro osoby se zdravotním postižením a pochopitelně také pro širokou seniorskou veřejnost. Přihlášky je možné podávat až do 31. Srpna 2012.

Vzdělávání seniorů na Vysočině pokračuje

V Domově pro seniory ve Velkém Meziříčí bude v letošním roce pokračovat druhý ročník úspěšného vzdělávacího kurzu s názvem Zdravý životní styl seniorů II., do kterého je v současné době přihlášeno téměř 80 účastníků. Několik posledních volných míst umožňuje přijetí i nových studentů. Studium bude zahájeno 13. Září 2012 přednáškou Jany Vejsadové na téma Úloha vzpomínek v našem životě. „V dalších přednáškách si senioři procvičí paměť i tělo, seznámí se s divy naší planety a životem po životě, vyzkouší si reflexní terapii a automasáž a vůbec poznají hodně nového a zajímavého,“ upřesnil Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro sociální oblast. Bližší informace i přihlášky ke studiu najdou zájemci na webových stránkách Domova pro seniory Velké Meziříčí, Kraje Vysočina a Vysoké školy polytechnické Jihlava.

Domov pro seniory Pelhřimov umožnil dalším seniorům možnost vzdělávání v rámci Univerzity třetího věku a po úspěšném zkušebním ročníku se 12. Září otevřou dveře učebny v novém domově pro seniory. První setkání povede na Vysočině oblíbený lektor vzdělávání seniorů Milan Klapetek, který si pro účastníky připravil malý kurz poetického myšlení. Následovat budou přednášky na téma stravování seniorů, význam pohybu, jak předcházet nemocem, jak úspěšně zvládat nástrahy stáří a další zajímavé oblasti. Informace zájemci mohou najít na webových stránkách Domova pro seniory Pelhřimov.

Josef Gabriel

Josef Gabriel

šéfredaktor portálu Lidé mezi lidmi, bývalý dlouholetý redaktor Zdravotnických novin a vedoucí tvůrčí dílny na Vyšší odborné škole publicistiky v Praze.
Kromě práce pro spolek Dobré místo, z.s. a portál Lidé mezi lidmi se aktivně angažuje v iniciativě Mise pro duševní zdraví a Platformě pro transformaci psychiatrické péče v ČR.

Naši partneři:

HelpnetGreen Doors Fokus Praha Časopis Vozíčkář Časopis Vozka Časopis Psychologie Dnes Bayer

Spolek Dobré místo, z.s.© 2011-2018 Lidé mezi lidmiZdravotně-sociální portál |