Každý desátý člověk v České republice žije se zdravotním postižením.

Zahradní terapie pomáhá

4. 6. 2019

Tréninková zahrada Centra pracovní rehabilitace (CPR) v královéhradeckých Malšovicích začala sloužit jako terapeutický prostor. „Klienti budou mít zahradu na starosti od A do Z, od přípravy půdy, přes sázení, plevání, zalévání rostlin až po sklizeň. Mimo psychické a fyzické dopady má zahradničení skvělé socializační účinky. Při práci se potkají jak zdravotně, tak sociálně vyloučení lidé, kteří se mezi sebou učí stavět mosty,“ ředitel Centra pracovní rehabilitace Mgr. Michal Vejprava.

Zahradní terapie pomáhá

Zahradní terapie je ozdravná metoda, která využívá pobytu v přírodě v kombinaci s manuální prací k psychické i fyzické rehabilitaci. Terapie je určena handicapovaným lidem, kteří ještě nejsou schopni nebo připraveni na pracovní uplatnění v chráněné dílně. Terapie také pomáhá získávat pracovní návyky, trénuje jemnou motoriku i smysly a obecně zlepšuje kvalitu života.

Centrum pracovní rehabilitace poskytne zahradu k dispozici svému dceřinému podniku zapsanému ústavu HANDIC-UP!, který ji bude provozovat jako komunitní tréninkovou zahradu. Prostor zahrady je umístěn v ulici Františka Halase v Hradci Králové, kde by do budoucna mělo vyrůst i nové zázemí Centra pracovní rehabilitace.

- kry -

Naši partneři:

HelpnetGreen Doors Fokus Praha Časopis Vozíčkář Časopis Vozka Časopis Psychologie Dnes Bayer

Spolek Dobré místo, z.s.© 2011-2019 Lidé mezi lidmiZdravotně-sociální portál |