Každý desátý člověk v České republice žije se zdravotním postižením.

Skupina slyšení hlasů Hradec Králové

28. 1. 2019

V Hradci Králové vzniká nová Skupina slyšení hlasů. První setkání se uskuteční 30. ledna v Knihovně města Hradec Králové. Skupina nabízí svým členům možnost sdílení zkušeností se slyšením hlasů či se zrakovými vizemi.

Skupina slyšení hlasů Hradec Králové

„Založení skupiny je jedinečný projekt, který vychází z principů celosvětového hnutí Hearing Voices. V České republice fungují zatím pouze tři takové skupiny, v Praze, Brně a jedna funguje online. Doufáme, že o docházení do skupiny bude zájem, že se projekt uchytí. Upozorňuji, že se nejedná o léčbu ani terapii, skupina je takzvaně svémocná, tedy pomoc probíhá na základě předávání si zkušeností mezi sebou,“ říká jedna ze spoluzakladatelek setkávání v Hradci Králové Věra Moravcová. Skupina slyšení hlasů si zakládá na principech respektu, empatie a rovnosti. Vše, co je řečeno ve skupině, ve skupině i zůstane. Každý člen skupiny může říci svůj názor či jen mlčet a poslouchat zkušenosti ostatních.

Setkání se bude konat každou středu od 16.30 hod. v Knihovně města Hradec Králové, účast na setkáních je čistě dobrovolná.

- kry -

Naši partneři:

HelpnetGreen Doors Fokus Praha Časopis Vozíčkář Časopis Vozka Časopis Psychologie Dnes Bayer

Spolek Dobré místo, z.s.© 2011-2019 Lidé mezi lidmiZdravotně-sociální portál |