Každý desátý člověk v České republice žije se zdravotním postižením.

Po stopách Keroacka

1. 8. 2019

Pražský spolek Dobré místo spustil nový web s názvem Off the road (www.offtheroad.cz), česky Mimo cestu, pro lidi, kteří nejdou po vyšlapaných trasách. Název je připomínkou Keroackova románu Na cestě. „Naše webové stránky představují především autory, kteří mají vlastní zkušenost s duševním onemocněním, ale mohou zde publikovat i lidé bez psychiatrické diagnózy. Uveřejňujeme jejich životní příběhy a jejich tvorbu literární, výtvarnou a publicistickou,“ říká editor Tomáš Vaněk. Web podle něj přináší na světlo práci lidí, kteří jsou často považováni za společenskou přítěž. „Chceme ukázat, že zdravotní handicap ještě nemusí znamenat handicap lidskosti, tvořivosti a citlivosti ke společenským problémům. V mnoha případech je to spíš naopak,“ dodává předseda spolku Josef Gabriel.

-kry-
Po stopách Keroacka
Josef Gabriel

Josef Gabriel

šéfredaktor portálu Lidé mezi lidmi, bývalý dlouholetý redaktor Zdravotnických novin a vedoucí tvůrčí dílny na Vyšší odborné škole publicistiky v Praze.
Kromě práce pro spolek Dobré místo, z.s. a portál Lidé mezi lidmi se aktivně angažuje v iniciativě Mise pro duševní zdraví a Platformě pro transformaci psychiatrické péče v ČR.

Naši partneři:

HelpnetGreen Doors Fokus Praha Časopis Vozíčkář Časopis Vozka Časopis Psychologie Dnes Bayer

Spolek Dobré místo, z.s.© 2011-2019 Lidé mezi lidmiZdravotně-sociální portál |