Každý desátý člověk v České republice žije se zdravotním postižením.

Kursy trénování paměti pokračují v Kladně i v novém roce

11. 1. 2017

Středisko komplexní sociální péče, o.p.s. je na Kladně dobře známé svými velmi bohatými programy a akcemi především pro seniory. Jednou z akcí jsou i Kursy trénování paměti, které začaly již v září loňského roku. Podzimní kurs byl zájemci zcela zaplněn, když ho absolvovalo celkem 15 účastníků.

V pátek 6. ledna byl otevřen stejný kurs znovu a opět pod vedením odborně školené trenérky paměti Mgr. Dity Koříztkové. Jeho kapacita je znovu zcela naplněna. Kurs bude probíhat až do začátku jara každý týden, vždy v rozsahu dvou vyučovacích hodin. Takto se v první čtvrtině letošního roku uskuteční celkem 10 lekcí.

Kursy trénování paměti pokračují v Kladně i v novém roceKurzy vede Mgr.Koříztková

Ještě před zahájením první lekce se podařilo některé účastníky kursů zpovídat:

Paní Hana Šafková: ,,Především bych si chtěla na kursu udržovat i trénovat hlavně krátkodobou paměť. Navíc se tady dostanu do společnosti svých vrstevníků. Ve Středisku komplexní sociální péče jsem už na jeho Kladenské universitě III. věku úspěšně absolvovala dva studijní obory: Toulky českou historií a Praha jak ji málo známe. V současné době zde navštěvuji druhým rokem další obor ,Pražské medailonky“.

Paní Irena Simonová: ,,Já kromě těchto kursů ještě v kladenském středisku navštěvuji kursy práce na počítači pro pokročilé a nedávno jsem ukončila kurs Angličtina pro pokročilé.Kromě toho také navštěvuji na zdejší Kladenské universitě III. věku studijní obor Pražské šlápoty“.

Pan Vladimír Žák: ,,Já jsem na nějakém kursu poprvé. S kladenským Střediskem komplexní sociální péče ale jezdím na některé výlety a zájezdy. Naposled jsme v prosinci loňského roku navštívili Pražský hrad. Velmi mě při tom potěšilo, že jsme si mohli prohlédnout i prostory kanceláře presidenta republiky, které jsou jinak veřejnosti nepřístupné."

Na závěr první lekce se vyjádřila i jeho lektorka-odborně vyškolená trenérka paměti Mgr. Dita Koříztková: „První lekce byla spíše seznamovací, ale již jsme zčásti začali i se samotným trénováním paměti. To by mělo probíhat formou jednotlivých cvičení, zaměřených především na pozornost, krátkodobou paměť a nácvik jednotlivých mnemotechnik (paměťových technik).První lekce byla zaměřena na zapamatování příjmení co nejvíce účastníků kursu. Jednotlivá příjmení jsme na názorných příkladech rozebírali, aby byla snáze zapamatovatelná“.

  • Účastníci kurzu trénování paměti
Text i foto: Luboš Hora-Kladno

Naši partneři:

HelpnetGreen Doors Fokus Praha Časopis Vozíčkář Časopis Vozka Časopis Psychologie Dnes Bayer

Spolek Dobré místo, z.s.© 2011-2018 Lidé mezi lidmiZdravotně-sociální portál |