Každý desátý člověk v České republice žije se zdravotním postižením.

EASI Cup 2019...bez předsudků!

9. 7. 2019

Je to sportovně osvětová událost nejen pro lidi s duševním onemocněním. Již 16. ročníku mezinárodního fotbalového turnaje se zúčastní 23 týmů z 13 evropských zemí a bude se konat ve dnech 16. až 18. července ve Sportovním areálu Pražačka v klidném a zalesněném prostředí v srdci Žižkova (Za Žižkovskou vozovnou 19/2716). Akci pořádá Fokus Praha, záštitu převzal ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Patronem této události je Vladimír Šmicer.

EASI Cup 2019...bez předsudků!

Hlavní manažer letošního ročníku Jan Drobný k tomu říká: „Rozhodli jsme se, že s fotbalovým turnajem taky rozjedeme osvětovou (destigmatizační) kampaň ...bez předsudků!!!, která má za cíl oslovit širokou populaci. Musíme usilovat o to, aby se pojem duševní nemoci/zdraví stal součástí běžných společenských debat. Jako důležité také vidím, aby lidé věděli, že existují místa, kde si mohou říci o pomoc, když ji potřebují, a aby za slovem schizofrenie nehledali nebezpečí atd. A já věřím, že fotbal je jeden ze skvělých informačních kanálů, jak tyto informace šířit.“

V České republice se bude turnaj konat po třetí (2006 Mladá Boleslav, 2014 Neratovice), jinak se tato akce pořádala v Německu, Rakousku, Holandsku, Itálii či Anglii.

Turnaje se také zúčastní fotbalový tým Centra duševního zdraví Praha, který tvoří bývalí i současní pacienti především z Psychiatrické nemocnice v Bohnicích i zaměstnanci Fokusu Praha - Centra Bohnice. Slavnostní vyhlášení výsledků mezinárodního fotbalového turnaje pro lidi s duševním onemocněním bude v Pražské křižovatce.

-kry-

Naši partneři:

HelpnetGreen Doors Fokus Praha Časopis Vozíčkář Časopis Vozka Časopis Psychologie Dnes Bayer

Spolek Dobré místo, z.s.© 2011-2019 Lidé mezi lidmiZdravotně-sociální portál |