Každý desátý člověk v České republice žije se zdravotním postižením.

Češi propadli on-line darování

21. 2. 2017

V Česku prudce roste objem on-line darů. Vyplývá to z aktuální statistiky služby Darujme.cz, která darování on-line v Česku umožňuje. Díky této službě Češi loni poslali na dobročinnost přes 28 milionů Kč, službu aktivně využívá přes 260 českých neziskovek, včetně těch největších – například Lékařů bez hranic nebo Člověka v tísni.

Češi propadli on-line darování

Meziročně stoupl objem on-line darů o zhruba 30 %. Ze statistik plyne, že loňským nejštědřejším dnem byl 29. listopad, kdy se v Česko poprvé připojilo k celosvětovému dni dárcovství Giving Tuesday. Měsícem, kdy lidé nejvíce darovali, byl tradičně prosinec. Průměrný dar činil 665 Kč, nejčastější 200 Kč.

Nadace Via ve spolupráci s Nadací Vodafone Česká republika nyní spustila novou verzi služby Darujme.cz, která přináší řadu inovací. Jednou z nich je možnost založení takzvané dárcovské výzvy. Příznivec neziskové organizace si na stránkách Darujme.cz může založit svůj dárcovský profil a vybrat si dobročinný projekt, pro který chce získávat peníze od svých přátel a známých.

-zdroj: Helpnet

Naši partneři:

HelpnetGreen Doors Fokus Praha Časopis Vozíčkář Časopis Vozka Časopis Psychologie Dnes Bayer

Spolek Dobré místo, z.s.© 2011-2018 Lidé mezi lidmiZdravotně-sociální portál |