Každý desátý člověk v České republice žije se zdravotním postižením.

Cena SozialMarie pro Studio 27 Fokusu Praha

5. 5. 2017

Český projekt – Studio 27 "zaostřeno na duši" získal 1. cenu SozialMarie 2017. Cena je udělována od roku 2005 každoročně celkem 15 výjimečným projektům z oblasti sociálních inovací. Ocenění převzali zástupci Studia 27 1. května ve Vídni. Vedle krásné 1. ceny obdrželi i hlavní finanční odměnu 15 000 EUR.

Cena SozialMarie pro Studio 27 Fokusu Praha

Studio 27 je unikátním mediálním projektem Fokusu Praha. Vznikl v roce 2015 a úspěšně byl ukončen v polovině roku 2016. Založili ho a vedou lidé s filmařskými a žurnalistickými zkušenostmi, kteří si zároveň prošli vlastní zkušeností s duševním onemocněním. Navozují společenskou debatu o aktuálních tématech, která se vztahují k duševnímu zdraví. Natáčejí videa a reportáže. Moderují besedy, píší články. Fotografují na akcích. Studio 27 vzniklo díky podpoře Norských fondů. Vzniklo 10 moderovaných besed a ze všech vznikly reportáže a videozáznamy, prezentované na sociálních sítích.

Druhou cenu získal projekt Welcome to Life z Rakouska, který se stará o mladistvé bez zázemí, kteří po dosažení 18. let vychází ze sociálně pedagogických zařízení a pomáhá jim ulehčit přechod do dospělosti.

Třetí cenu obdržel český projekt Na Ovoce, který zvyšuje povědomí o významu ovocných stromů a keřů (známých i těch již zapomenutých) a usiluje o zachování biodiverzity v zemědělství. Digitální mapa zaznamenává, kde si lze zdarma natrhat ovoce. Iniciativa Na ovoce zároveň organizuje workshopy, veřejné procházky a aktivně usiluje o zřizování jedlých parků ve městě.

Studio 27 na stránkách SozialMarie:

www.sozialmarie.org/cs/projects/7167

www.sozialmarie.org/cs/projects/7167

http://www.sozialmarie.org/cs/projects/7167 - kry -

Naši partneři:

HelpnetGreen Doors Fokus Praha Časopis Vozíčkář Časopis Vozka Časopis Psychologie Dnes Bayer

Spolek Dobré místo, z.s.© 2011-2018 Lidé mezi lidmiZdravotně-sociální portál |