Každý desátý člověk v České republice žije se zdravotním postižením.

Blázníš? No a!

23. 7. 2019

Blázníš? No a! je jednodenní vzdělávací program pro středoškoláky. Jeho smyslem je odstraňování předsudků a obav, které provázejí duševní obtíže a nemoci i psychiatrickou péči obecně. Celý program je interaktivní a současně edukativní. Učí mladé lidi, jak se odvážně postavit životu, učit se od sebe navzájem, respektovat jeden druhého a vzájemně si pomáhat.

Blázníš? No a!

Fokus Praha pořádá tyto programy již od roku 2005 a spolupracuje tak s mnoha středními školami v Praze a koordinuje rozšiřování programu do dalších oblastí republiky. Projekt Blázníš? No a! vznikl na základě mezinárodní spolupráce s německými partnery Irrsinig Menschlich e.v., Univerzita v Lipsku a navazuje na dobrou praxi projektu německého projektu „Verrückt? Na und!“.

Podle evropských statistik trpí až 20% mladých lidí duševními problémy a dvě třetiny psychických onemocnění propukají právě v dospívání. Velká část dospívajících má také zkušenost s duševním onemocněním ve svém blízkém okolí, není však prostor, kde o ní hovořit.

Jádrem projektu je programový den ve škole, v jehož průběhu se následně vystřídá vzdělávací, interaktivní i zážitková část. O program se stará vyškolený tým, složený z moderátora programu (odborník na oblast psychiatrické péče) a lidí s osobní zkušeností s psychiatrickou péčí.

Další informace na:

http://www.blaznis-no-a.cz

http://www.blaznis-no-a.cz

www.blaznis-no-a.cz -kry-

Naši partneři:

HelpnetGreen Doors Fokus Praha Časopis Vozíčkář Časopis Vozka Časopis Psychologie Dnes Bayer

Spolek Dobré místo, z.s.© 2011-2019 Lidé mezi lidmiZdravotně-sociální portál |