Každý desátý člověk v České republice žije se zdravotním postižením.

Duhová hradba

Duhová hradba
Srdce obracím k tobě
a veškeré sny toužebné
máš v rukou svých,
drahá a milá nevěsto –
máš ve svých rukou
můj celý osud, ty,
která záříš
jako slunce v temnotě.
Zář nad hlavou stříbřitá
vysílá zprávu nebešťanům,
by mohla duše ve snách
poklidně kráčet k zázraku
duhové půlnoci jara,
kdy povstane z tebe
lidumil prorok léčitel,
jenž něžnou náručí
a vroucím polibkem
peklo a zášť světa sejme.

Obracím v naději srdce
k svíci kde odprosím
za odpuštění milujícího
vševládného Knížete ráje,
by se smiloval… 

Víš, drahá lesní ženko
s vlásky zlatem se třpytícími,
že neoklamalo tě štěstí,
víš drahá lesanko
s očičkama modry andělské,
že věrný je Král světel…

Oceán slz vyprosil
tebe a tvou účast
na díle Stvořitele,
věrným jsi obrazem
svatosti Dárce života,
léta strasti vymodlila
štěstí pro tebe žít

Adam Sobotka

narozen v dubnu 1980 v Praze

Adam Sobotka je hippie tělem i duší. Je výborný ročník 1980, beran. Je vizionář, laskavé dítě květin, muž založením romantik. Miluje festival Woodstock a vtěluje se do jeho hrdinů. Jeho klíčovými slovy jsou všeobjímající láska, zajímá ho underground a mír. Neostýchá se rozmlouvat s každým, kdo to potřebuje. Nemá rád jediné: když do něj někdo rýpe. Po večerní rozmluvě a čtení nových básní, které zde představujeme, nám nechal ke zveřejnění žebříček svých nejoblíbenějších rockových kapel:
1. Grateful Dead 2. Jefferson Airplane 3. Crosby, Stills, Nash & Young 4. Big Brothers & the Holding Company 5. Creedence Clearwater Revival 6. Doors 7. King Crimson 8. Iron Butterfly 9. Rolling Stones 10. MountainAdam sám sebe charakterizuje následujícími slovy: "Člověk je původem tvor nezkažený, plný lásky a tou si přeje žít - ba pro lásku i vzhledem k omylu pyšných - kdysi před dějinami lidstva zemřít - bez ohledu na formu, opětování stejnou mírou a temperament. Chybné je zaměnit lásku, jíž je klidná a sebepřesahující zamilovanost se sebestředným uspokojováním sexuálních, emocionálních a ambičních tužeb. Kdo hledá čistou lásku, učí se milovat celý život, až nelezne kohosi (zejména manželsky spříznéného), v němž na základě vzájemně sdílené touhy žít pro toho druhého se rozpouští jeho sebeprosazování, ctižádostivost, sebejistota i sebezkoumání - nalezne v něm jeho a tím je milovaný (či milovaná) - ono původní Já - tedy ono Ty."

Dílna

Literární tvůrčí dílna pro všechny, kdo vědí, co je život. Píšete básničky, povídky, fejetony? Vedete si deník nebo se pokoušíte o román? Máte ambici vyjádřit literární formou svůj názor na svět? Naše literární tvůrčí dílna je vám k dispozici.
Napište nám na e-mailovou adresu dilna@lidemezilidmi.cz, co od své účasti v tvůrčí dílně očekáváte, abychom se mohli dohodnout na způsobu spolupráce.
Prezentujte své práce

Doporučit dál:

    Přidat komentář...

    Naši partneři:

    HelpnetGreen Doors Fokus Praha Časopis Vozíčkář Časopis Vozka Časopis Psychologie Dnes Bayer

    Spolek Dobré místo, z.s.© 2011-2018 Lidé mezi lidmiZdravotně-sociální portál |