Každý desátý člověk v České republice žije se zdravotním postižením.

Seriál o úzkosti, díl druhý – V tichosti večera

12. 2. 2017

Je večer a rozhodla jsem se číst. Hned, co se začtu, všímám si, že čtu o dost rychleji než jindy. Mám z toho radost, a proto hned dostávám strach, že si tu novou schopnost úzkostí zničím. Jak tak pozoruji svou rychlost čtení, přestávám se soustředit na jeho obsah, čímž se mi samozřejmě potvrzuje má obava. Do toho si začínám uvědomovat to techno, které přichází skrz zeď od našich bujných sousedů. Techno mám docela ráda, ale čte se při něm opravdu ztuha. Má duše to nicméně kvituje, protože okamžitě ucítí příležitost zbavit se pocitů viny za čtení zkažené úzkostí a ráda učiní ze sousedů obětní beránky.

Už se tam skoro chystám jít jim vyčinit, ale nakonec se raději uteču k cigaretě. Po cigaretě mám hned nový pohled na věc a vařím si grog v úvaze, že nebudu-li mít úzkost, nebude mi techno vadit – zralá a logická úvaha. Pro zajímavost se dívám, kolik knihy jsem za tu dobu, co zrychleně čtu a zároveň bojuju s úzkostí a s technem, přečetla a přes to přese všechno dosahuji astronomických výsledků. Začínám uvažovat, jestli nakonec to zrychlené tempo techna nepůsobí budivě na mé čtení. Od toho samozřejmě není daleko k myšlence, zda se na něj nenaladilo mé srdce... Jsem ale bojovník a pokračuju ve čtení a grogu. Nakonec někde v bázi ducha tuším, že to jsou všechno jenom holé nesmysly.

Kateřina Málková

Kateřina Málková

Když v pubertě nosila tričko s nápisem Crazy girl, nevěděla, jak doslovně ji to jednou bude vyjadřovat. Pro ni to znamenalo divokost, živelnost a radostnost, kterou se v té době pyšnila. V sedmnácti letech sestoupila do pekel. Začalo to osudným zjištěním, že strach ze strachu způsobuje strach. To způsobilo depresi. Jako odpočinek od deprese přišla mánie a nakonec vše vyvrcholilo psychózou. Od té doby trpělivě leze z propasti. Nálepky, kterými ji lze v současné době popsat, jsou „učitelka jazyků,“ „literátka,“ nebo „intelektuálka“ zároveň však „invalidní důchodce.“ Ona sama se identifikuje s vlkodlakem.

Poslední články autora

    Přidat komentář...

    Naši partneři:

    Helpnet Green Doors Fokus Praha Časopis Vozíčkář Časopis Vozka Časopis Psychologie Dnes Bayer

    Spolek Dobré místo, z.s.© 2011-2017 Lidé mezi lidmiZdravotně-sociální portál |